Straż Pożarna w Kaliszu Komenda Miejska straży pożarnej Kalisz Straż Pożarna Kalisz

Złoto na Wielkopolskich Mistrzostwach w sporcie pożarniczym.

W dniach 2 i 3 czerwca 2015 r. reprezentacja Komendy Miejskiej w Kaliszu wzięła udział w XXVI Mistrzostwach Wielkopolski w Sporcie Pożarniczym. Do rywalizacji sportowej przystąpiło 53 zawodników z 6 najlepszych drużyn województwa wielkopolskiego, tj.: KM PSP w Kaliszu, KM PSP w Lesznie, KM PSP w Poznaniu, KP PSP w Ostrowie Wlkp., KP PSP w Pile, KP PSP w Pleszewie oraz reprezentacja Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu.

W skład reprezentacji KM PSP w Kaliszu wchodzili następujący funkcjonariusze:

Kierownik zespołu : mł. bryg. R. Kurcbach.
Zawodnicy: st. asp. Szymon Woźniak, st. asp. Kamil Filipczak, asp. Daniel Przegenda, asp. Łukasz Gołębiowski, mł. asp. Andrzej Bartoszewski, st. ogn. Michał Michalski, sekc. Paweł Wieczorek, st. str. Tomasz Jasiński, st. str. Daniel Więckowski, st. str. Paweł Zmyślony, st. str. Remigiusz Molka.

W pierwszym dniu Mistrzostw rozegrane zostały konkurencje: Sztafeta pożarnicza 4x100m oraz Ćwiczenie bojowe, w której reprezentacja KM PSP w Kaliszu odnotowała znakomite starty zwyciężając w obu dyscyplinach.

W drugim dniu Mistrzostw przeprowadzone zostały konkurencje: Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej oraz Pożarniczy tor przeszkód 100m. Po zaciętej rywalizacji reprezentacja naszej komendy ponownie stanęła dwa razy na podium ustępując jedynie reprezentacji z KM PSP w Poznaniu.

W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw należy wyróżnić następujących zawodników: st. asp. Szymona Woźniaka który zajął 2 miejsce w konkurencjach: Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej oraz Dwuboju Pożarniczym; mł. asp. Andrzeja Bartoszewskiego który uzyskał 3 czas w konkurencji Pożarniczy Tor Przeszkód 100m.

Po podsumowaniu wszystkich startów Kalisz okazał się bezkonkurencyjny wygrywając Mistrzostwa Wielkopolski w Sporcie Pożarniczym.

Szczególnie wysoki poziom sportowy prezentowały komendy z Południowej Wielkopolski: KP PSP w Pleszewie oraz KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim zajmując kolejno 2 i 4 miejsce w klasyfikacji generalnej.