Straż Pożarna w Kaliszu Komenda Miejska straży pożarnej Kalisz Straż Pożarna Kalisz

Wielki sukces kaliskich strażaków

W dniu 07.05.2016 r. reprezentacja Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu brała udział w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w wioślarstwie halowym, które odbyły się w miejscowości Góra w woj. dolnośląskim. Kaliską Komendę reprezentowali: asp. Łukasz Gołębiowski, mł. asp. Andrzej Bartoszewski, sekc. Tomasz Jasiński oraz sekc. Maciej Kucharski, który pełnił funkcję kierownika kaliskiej reprezentacji. Organizatorami zawodów byli: Stowarzyszenie „Chwytaj Sportowe Marzenia”, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze, Klub Wioślarski AZS Wratislavia Wrocław. W zawodach uczestniczył Michał Uściło - Mistrz Świata i dwukrotny brązowy medalista Służb Mundurowych w wioślarstwie halowym co oznaczało, że poprzeczka będzie wysoko podniesiona. Reprezentanci KM PSP w Kaliszu spisali się nadzwyczaj dobrze pomimo tego, że był to ich pierwszy udział w zawodach o takiej randze. Ich występ należy ocenić bardzo wysoko co potwierdzili uzyskanymi wynikami.

 

Kategoria lekka mężczyzn:

1. Łukasz Zub (KP PSP Ełk)

2. Tomasz Jasiński (KM PSP Kalisz)

3. Łukasz Gołębiowski  (KM PSP Kalisz)

 

Kategoria OPEN mężczyzn:

1.Paweł Korgol (KM PSP Grudziądz)

2. Maciej Kucharski (KM PSP Kalisz) i Michał Uściło (KP PSP Góra) i  – ex aequo

3. Andrzej Bartoszewski (KM PSP Kalisz)

 

Klasyfikacja drużynowa:

1. KPP Policji w Górze

2. OSP Luboszyce

3. KM PSP w Kaliszu

 

Ponadto w trakcie mistrzostw rozegrany został dodatkowo bieg w sprincie wioślarskim na dystansie 500 m, w którym kaliscy strażacy zajęli kolejno miejsca:

1. Andrzej Bartoszewski (KM PSP Kalisz)

2. Maciej Kucharski (KM PSP Kalisz)

 

Puchary, Medale, nagrody i puchary wręczali:

- Komendant Powiatowy PSP w Górze st. bryg. Arkadiusz Szuper

- Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Rawiczu mł. bryg. Krzysztof Panocha

- Dyrektor POSiR Tomasz Krysiak.

Reprezentacja KM PSP w Kaliszu, od lewej: asp. Łukasz Gołębiowski, mł. asp. Andrzej Bartoszewski, sekc. Maciej Kucharski, sekc. Tomasz Jasiński.

Reprezentacja KM PSP w Kaliszu, od lewej: asp. Łukasz Gołębiowski, mł. asp. Andrzej Bartoszewski, sekc. Maciej Kucharski, sekc. Tomasz Jasiński.

Opracował. sekc. Maciej Kucharski

Zdjęcia asp. Łukasz Gołębiowski