Straż Pożarna w Kaliszu Komenda Miejska straży pożarnej Kalisz Straż Pożarna Kalisz

Trzy groźne wypadki w Kaliszu i Powiecie Kaliskim

Do trzech groźnych wypadków doszło w niedzielę 22 grudnia 2013r.

Około godziny 6.40 w miejscowości Beznatka, (gm. Ceków Kolonia) na drodze wojewódzkiej nr 470 kierowca osobowego Volkswagena Polo stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i wpadł do rowu. Przybyli na miejsce strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, który był pasażerem samochodu. Mimo starań strażaków i zespołu Pogotowia lekarz stwierdził zgon poszkodowanego. W akcji wzięły udział 2 zastępy z JRG nr 1 oraz 2 zastępy z OSP Pólko  – razem 18 strażaków.

W godzinach południowych na skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Wrocławskiej w Kaliszu doszło do zderzenia samochodu Ford Fiesta i Mercedesa. Tutaj działania strażaków polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ewakuacji poszkodowanych osób z samochodu Fiesta przy pomocy narzędzi hydraulicznych (dwoje dorosłych oraz dwoje dzieci). Do czasu przybycia kolejnych zespołów Pogotowia udzielono też wsparcia psychicznego poszkodowanym z samochodu Mercedes (dwie osoby dorosłe i jedno dziecko). Niestety dwie godziny później w szpitalu zmarł poszkodowany kierowca z samochodu Ford Fiesta. W działaniach wzięło udział 13 strażaków: 3 zastępy z JRG nr 1 i 2 w Kaliszu.

Wieczorem około godz. 20.50 na drodze krajowej nr 25 w okolicach Zbierska doszło do zderzenia samochodów Skoda Felicia i Mercedesa CLS. W wypadku zostały ranne dwie osoby ze Skody Felicia, które zostały zabrane przez Pogotowie do szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu akcji, odłączeniu akumulatorów i zakręceniu instalacji LPG w jednym z pojazdów. W akcji oprócz zastępu z JRG nr 1, wzięła udział jednostka z OSP Zbiersk.

Opracował: kpt. Radosław Marek

Foto: st. ogn. Rałał Gaweł, dh Piotr Wańkowicz – OSP Pólko