Straż Pożarna w Kaliszu Komenda Miejska straży pożarnej Kalisz Straż Pożarna Kalisz

Strażacy promują bieganie

20 sierpnia 2016r. st. str. Marcin Gorzelańczyk w parze z kpr. rez Piotrem Sady stanęli na mecie Biegu Tygrysa. Po pokonaniu 32 km, 100 przeszkód, 6,5 godz morderczej walki z czasem, bólem, przeciwnościami losu, własnymi słabosciami i problemami gastrycznymi dołączyli do dumnej braci Tygrysow z Orzysza. Drużyna z Kalisza zajęła 28 miejsce (czas 6;23;53) na 87 drużyn startujących ale bieg ukończyło tylko 39 zespołów. Bieg odbywał się w kategorii Duża Beczka 32 km,  w tym 120 przeszkód sztucznych i naturalnych (ściany rowy melioracyjne rzeki, poligon) i obowiązkowe obciążenie dla pary (belka 5 kg)

W dniu 26 sierpnia 2016r. drużyna w skład, której wchodzili kaliscy strażacy oraz przedstawicielka starostwa powiatowego Pani Violetta Przybylska  wzięła udział w II Nocnym Biegu z Przeszkodami ARMAGEDON 2 w miejscowości Wojków koło Błaszek.

Bieg ten był szczególnie trudny i wyczerpujący ze względu na to, że zawodnicy na dystansie 6 km musieli zmagać się z pokonaniem kilkudziesięciu przeszkód, co wymaga sporej siły i niesamowitej sprawności. Ponadto dodatkowym utrudnieniem była pora nocna, która potęgowała utrudnienia w pokonywaniu przeszkody.

Wspomniana drużyna wystąpiła w następującym składzie:

- Wioletta Przybylska – Przedstawicielka Starostwa Powiatowego
- sekc. Tomasz Jasiński, mł. ogn. Maciej Maciejewski, sekc. Daniel Więckowski, mł asp. Andrzej Bartoszewski – strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu

Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasyfikacja mundurowych:

I miejsce Bartoszewski Andrzej
II miejsce Jasiński Tomasz
III miejsce Więckowski Daniel

Klasyfikacja ogólna:

4 miejsce Bartoszewski Andrzej
5 miejsce Jasiński Tomasz
6 miejsce Więckowski Daniel
23 miejsce Maciejewski Maciej
97 miejsce Przybylska Wioletta

W klasyfikacji M-20:

3 miejsce Bartoszewski Andrzej
4 miejsce Jasiński Tomasz

W klasyfikacji M-30:

2 miejsce Więckowski Daniel
6 miejsce Maciejewski Maciej

W klasyfikacji drużynowej KM PSP Kalisz zajęła 2 miejsce.

Uzyskane w biegach rezultaty świadczą o wysokiej sprawności fizycznej wszystkich członków drużyn, a poniższe fotografie obrazują bardzo wysoki stopień trudności biegów w których brali udział.

Opracował: st. kpt. Radosław Marek