Straż Pożarna w Kaliszu Komenda Miejska straży pożarnej Kalisz Straż Pożarna Kalisz

Pożar poddasza na Korczaku

W dniu 8 lipca około godziny 15:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza w Kaliszu przy ulicy Korczaka 50. Po dojeździe na miejsce zastano wydobywający się dym oraz ogień z poddasza budynku jednorodzinnego.

Działania straży pożarnej polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej, następnie ratownicy w zabezpieczeni w sprzęt wysokościowy udali się na dach budynku w celu podania prądu wody na palące się poddasze. Następna rota udała się do wnętrza budynku gdzie podała prąd piany gaśniczej na palące się elementy wewnątrz budynku. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do oddymiania budynku i częściowej rozbiórki spalonych elementów dachu oraz wnętrza. Potencjalne źródła zarzewi ognia zostały wykryte, odkryte i przelane wodą. Po całkowitym ugaszeniu pożaru przystąpiono do zabezpieczenia dachu za pomocą materiałów dostarczonych przez Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kaliszu.

W działaniach trwających około 5 godzin brało udział w sumie 12 zastępów z Państwowej Straży Pożarnej , Ochotniczej Straży Pożarnej Dobrzec w Kaliszu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Kalisz - Lis.

Opracował: asp. Szymon Zieliński

 Zdjęcia: asp. Szymon Zieliński