Straż Pożarna w Kaliszu Komenda Miejska straży pożarnej Kalisz Straż Pożarna Kalisz

Pożar lakierni w Liskowie

W czwartek 5 lipca 2018 r. około godz. 20.40 otrzymaliśmy zgłoszenie o palącej się lakierni w Liskowie. Po przybyciu pierwszych jednostek na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęty jest budynek produkcyjny. 14 osób ewakuowało się z przed przybiciem zastępów zakładu, niestety jedna z nich była poparzona na skutek próby ugaszenia pożaru.

W pierwszej kolejności podano dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek, równocześnie udzielono KPP osobie poszkodowanej. Z chwilą przybywania kolejnych jednostek podjęto decyzje o podaniu kolejny prądów wody w natarciu. Po zlokalizowaniu pożaru, przystąpiono do oddymiania pomieszczeń oraz sprawdzenia całego obiektu za pomocą kamery termowizyjnej, by ugasić ewentualne zarzewia ognia. Po około 4,5 godziny działania zostały zakończone.

W sumie w akcji wzięło udział 15 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. W działaniach został wykorzystany również samochód kontenerowy wyposażony w aparaty ochrony dróg oddechowych z KP PSP w Ostrowie Wlkp. oraz samochód dowodzenia i łączności na bazie którego zorganizowano łączność na miejscu akcji. Na miejsce zdarzenia przybyła także Grupa Operacyjna z KM PSP w Kaliszu oraz KW PSP w Poznaniu. 

 

Opracował: asp. Szymon Zieliński

Zdjęcia: Grzegorz Pietrzykowski / gmina kozminek sport i społeczeństwo