Straż Pożarna w Kaliszu Komenda Miejska straży pożarnej Kalisz Straż Pożarna Kalisz

Kalisz-pokazy ratownicze

11 września 2017 r. strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu uczestniczyli w pokazach z zakresu ratownictwa technicznego, które były jednym z elementów obchodów  „Dnia Bezpieczeństwa” zorganizowanego przez firmę Nestle Polska S.A.

Prezentowane założenie zakładało wypadek samochodu osobowego, w czasie którego poszkodowana została osoba kierująca pojazdem. Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca pozorowanych działań, polegających na wydzieleniu strefy bezpiecznej oraz sprawieniu linii gaśniczej na wypadek wybuchu pożaru, z użyciem sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do osoby kierującej pojazdem. Następnie po ewakuowaniu poszkodowanej w miejsce bezpieczne, udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wsparcia psychicznego.

Dodatkowo zorganizowany został pokaz związany z gaszeniem pożaru z użyciem działka wodno - pianowego. Ponadto pracownicy firmy mogli zapoznać się ze specyfiką pracy strażaków oraz obsługą używanego przez nich na co dzień sprzętu ratowniczego.

W ramach obchodów zorganizowane zostało również stoisko, na którym uczestnicy pokazów zostali zapoznani z projektem realizowanym przez naszą komendę w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Opracował: st. kpt. Tomasz Polak
Zdjęcia: Tomasz Grudnicki - Nestle Polska S.A. / st. kpt. Tomasz Polak