Straż Pożarna w Kaliszu Komenda Miejska straży pożarnej Kalisz Straż Pożarna Kalisz

Ćwiczenia z ratownictwa medycznego

W dniu 21 kwietnia 2018 roku w Brzezinach Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kaliszu oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Brzezinach zorganizowała ćwiczenia z zakresu ratownictwa medycznego dla jednostek OSP wchodzących do KSRG z terenu gminy Brzeziny, Godziesze i Szczytniki.

Ćwiczenia składały się z dwóch części. Pierwsza to zajęcia teoretyczne przeprowadzone na sali OSP w Brzezinach. NZK u dorosłego, poparzenie przy ognisku, wypadek samochodowy, NZK u dziecka, rana postrzałowa + zabezpieczenie broni, wypadek pilarza podczas ścinki drzew to druga praktyczna część ćwiczenia z którymi musieli się zmierzyć druhowie jednostek OSP w pozorowanych scenkach rozmieszczonych na terenie zielonym przy kąpielisku w Brzezinach.

Zmagania druhów na poszczególnych scenkach obserwowali a następnie omawiali ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Kaliszu oraz instruktorzy KPP z KM PSP w Kaliszu. Podziękowania należą się również młodzieży, która chętnie wzięła udział w przygotowaniach manewrów.

Opracował: mł. asp. Rafał Gaweł
Zdjęcia: mł. asp. Rafał Gaweł