Straż Pożarna w Kaliszu Komenda Miejska straży pożarnej Kalisz Straż Pożarna Kalisz

Ćwiczenia przeciwpowodziowe

W dniu 26 maja o godz. 9:00 na terenie Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu zostały zorganizowane ćwiczenia przy współudziale Miejskiego Centrum Zarzadzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w Kaliszu z zakresu działań przeciwpowodziowych. W ćwiczeniach wzieły udział zastępy PSP oraz OSP z terenu Miasta Kalisza.

W manewrach został wykorzystywany sprzęt zakupiony przez Urząd Miejski w Kaliszu, tj. plandeki, zapory z PCV przeznaczone do budowania wałów przeciwpowodziowych, a także maszyna do workowania piasku. Na placu w KM PSP w Kaliszu zorganizowano trzy stanowiska, na których doskonalono techniki prowadzenia działań przeciwpowodziowych, wysokościowych oraz łączności na miejscu akcji. Następnie zastępy udały się na ul. Św. Marka w Kaliszu gdzie zostały przećwiczone takie elementy jak rozkładanie wałów przeciwpowodziowych oraz używanie pomp szlamowych na przyczepie i przepompowywanie wody z nich na dalsze odległości.

Ćwiczenia zakończyły się krótkim podsumowaniem, po którym wszyscy uczestnicy ćwiczeń zostali zaproszeni na strażacką grochówke. 

Opracował: asp. Szymon Zieliński

Zdjęcia:OSP Kalisz